Pasdite reshje shiu, moti për çdo qytet

299
Sigal

Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare ndërsa në orët e mesditës deri ato të pasdites hera herës deri të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se përgjatë orëve të mesditës deri ato të pasdites në lindje të territorit do të ketë reshje shiu të dobëta dhe lokale në formën e pikave.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim 1 deri 8m/s. Përgjatë bregdetit era do të fryjë e vrullshme hera herës 20m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 13/25 re diell

Kukës 8/20 re diell

Lezhë 10/25 re diell

Dibër 10/20 re diell

Durrës 10/24 re diell

Tiranë 11/25 re diell

Elbasan 9/26 re diell

Berat 6/24 re diell

Vlorë 8/25 re diell

Korçë 7/18 re diell

Gjirokastër 5/23 re diell

Sarandë 9/25 re diell