Pas tërmetit vendi përfshihet nga stuhi dhe rrebeshe shiu, Lezha përmbytet në pak minuta

1065
Sigal

Tërmeti i fortë, i cili shkundi Shqipërinë dy ditë më parë, duket se i ka lënë vendin stuhive dhe reshjeve me rrebeshe, të cilat kanë përfshirë të gjithë qarkun e Lezhës. Shirat kanë sjellë edhe uljen e menjëhershme të temperaturave.

Lagjja “Beslidhja” sërish brenda pak minutave është mbuluar nga uji, ku niveli i ujit shkon në 40 centimetra.

Rrugët u bënë të pakalueshme për këmbësorët, ndërsa makinat qarkullonin me vështirësi.