Pas të ftohtit Siberian, ja çfarë na pret ditët e ardhshme

717
Edhe pse ditët e ftohta të dimrit akoma nuk kanë ikur dhe i ftohti siberian vazhdon të sundojë në vend deri në mesjave, ndryshime të forta priten në ditët e para të Marsit.
I ftohti i egër që ka pushtuar pothuajse gjithë vendin tashmë do t’ia lerë vendin një tjetër fenomeni.
Sipas sinoptikanëve italian të Meteo.it nga fundi i javës do të shfaqen rryma të nxehta të ardhura drejtpërdrejti nga Afrika të cilat do te rrisin ndjeshëm temperaturat.
Sigal