Parashikimi i motit,e diel 15 shtator

496
Sigal

15 Shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të ulëta në mëngjes dhe rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   10/29°C

Zonat e  ulëta    11/35°C

Zonat  bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari