Parashikimi i motit: Ulen temperaturat deri në -1 gradë

260
Sigal

Sipas MeteoAlb: Shqipëria vijon nën dominimin e një sistemi të fuqishëm  vranësirash  gjatë gjithë 24 orëshit duke sjellë reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit dhe dëborë në zonën malore, sasi më të konsiderushme të reshjeve do  ketë zona veriore dhe qëndrore. Këto kushte atmsoferike mbeten deri mëngjesin e së hënës.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht ndjeshëm në mëngjes por në mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 15 °C. Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgë 5  ballë.