Parashikimi i motit për ditën e sotme, si do të ndryshojnë temperaturat

345
Sigal

Moti do të jetë fillimisht me kthjellime, gradualisht në mesditë do të ketë shtim të vranësirave mesatare deri të dendura dhe rreshje të pakta shiu në zonën perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 -0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/23°C

Zonat e ulëta  12/26°C

Zonat bregdetare 14/25°C.