‘Nuk jemi të shitur’/ Aktori i njohur me deklaratë të fortë: Të mblidhemi në Teatër, ta mbrojmë

485
Sigal

Aktori Neritan Liçaj përmes një statusi në Facebook fton të gjithë qytetarët në një protestë në Teatër, mënyrë kjo siç thotë për të treguar se nuk janë të shitur.

Pak para deklaratës së tij edhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit me anë të një deklarate për mediat mohoi një marrëveshje.

STATUSI I PLOTË:

“Miq!
Si vazhdues i fymes qytetare te petagogeve te mi Agim Qirjaqi,Vangjush Furrxhi,Robert Ndrenika e shume e shume te tjereve.Ne mbrojtje te vlerave me te mira te trashegimis kulturore,prones publike ku ben pjese dhe Teatri Kombetar,kunder ploitikes se korruptuar,mafjes se betonit,propaganges she genjeshtrave diten per diell,ju ftoj te gjitheve pa perjashtim te mblidhemi ne teater ne oren19.00 per te mbrojtur dinjitetin tone qytetar.

Nuk jemi te shitur as tradhetojme ne artistet.Nuk jemi lodra partish per kete ju siguroj.Duam vetem te na degjoni dhe mbeshtesni ju Shqiptar pa perjashtim,pa te cilet ne nuk jemi asgje.#mbrovetenmbroteatrin”