Nesër rriten temperaturat, por të hënën përgatituni për më të keqen

371
Sot dhe neser, sipas meteorologeve, territori do te dominohet nga kthjellime e vranesira te lehta deri ne mesdite kur pritet zhvillim i vranesirave, me te dendura ne zonat malore ku priten shira te perkohshem e te izoluar.
Serish oret e vona te pasdites dhe mbremjes sjellin mot te kthjellet ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira kalimtare do kete ne zonat lindore.
Temperaturat e ajrit sjellin nje rritje te lehte mesditen e sotme dhe te neserme, duke bere qe maksimalja territoriale te ngjitet ne 33 – 34 grade Celcius.
Sipas “accuweather”, moti do te surprizoje kete fundjave dhe nga e hena, kur termometri pritet te arrije ne 36 grade.

Sigal