Në flakë zona industriale e Vironit, rrezikohet një magazinë

382
Sigal

Zona industria në Vrion të Sarandës është përfshirë nga zjarri. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme.
Nga të dhënat paraprake, bëhet e ditur se nga flakët rrezikohet dhe një magazinë. Sapo u njoftuan për rastin forca të shërbimit të zjarrfikëses janë nisur drejt vendin të ngjarjes për të bërë të mundur lokalizimin e flakëve.
Sakaq, nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit, apo nëse ka të lënduar.