Ndodh sërish! Makina humb kontrollin dhe përfundon në lumin Lanë, arratiset shoferi

205
Sigal

Një aksident i pazakontë ka ndodhur sot kryeqytet, ku një makinë ka përfunduar në lumin e Lanës në afërsi të Bërrylit.

Ndërkohë, pas aksidentit, shoferi është arratisur nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e tij dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

“Më datë 13.08.2022, në orët e para të mëngjesit, në afërsi të Brrylit, një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet se duke drejtuar mjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, për pasojë mjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumin e Lanës.”, thuhet në njoftimin e policisë.