Ndërtimet pa leje, Rama: Prishim “çibanët” e mbirë pa pengesë

448
Sigal

TIRANE – Aksionet e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar në vend për prishjen e objekteve pa leje nuk janë ndërprerë në asnjë moment. Kjo është ajo që bëhet e ditur nga vetë shefi i qeverisë Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri thekson se puna për shkuljen e çibanëve nga trotuarët e rrugët nuk është ndërprerë në asnjë moment. Sipas kryeministrit, këto objekte kanë pa leje “kanë mbirë pa asnjë pengesë”

“S’është ndërprerë asnjë ditë operacioni i shkuljes së çibanëve nga trotuaret e rrugët ku kanë mbirë pa asnjë pengesë.” shkruan Rama

Tashmë prej kohësh, INUK ka ndërmarrë aksione për prishjen e objekteve pa leje dhe lirimin e hapësirave publike, dhe jo vetëm në kryeqytet.

View image on TwitterView image on Twitter

S”eshte nderprere asnje dite operacioni i shkuljes se çibaneve nga trotuaret e rruget ku kane mbire pa asnje pengese