Motori përplaset me makinën në Tale, plagoset babai dhe fëmija i tij mitur

65
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur në kryqëzimin e Tales.

Janë përplasur një automjet me një motorr. Drejtuesi i motorrit është dërguar në spitalin rajonal të Lezhës në gjendje të rëndë shendetësore. I plagosur ka mbetur edhe një fëmijë që udhëonte në motor me babain e tij.

Policia ne vendin e ngjarjes.

Ja njoftimi i policisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Lezhë-Milot,në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Tales” mjeti tip “Fiat ” është përplasur me një mjet motoçikletë, ku si pasojë e përplasjes kanë marrë dëmtime dhe janë dërguar në spitalin Rajonal Lezhë drejtuesi i motoçikletës dhe fëmija i tij i mitur.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e personave të dëmtuar.