Moti sot, e martë 27 Mars 2018

794
Moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranëira të shoqëruara me shira orët e para të së martës. Në mesditë pritet që shiu të pushojë.
Pjesa e dytë e javës, kryesisht e kthjellët, njofton Meteoalb.
Temperaturat rriten gradualisht gjatë javës tjetër duke arritur maksimumin fundjavën tjetër kur termometri ngjitet mbi 24°C.
Sigal