Sigal

Ditën e shtunë, data 7 korrik 2018, moti do të jetë diell dhe vranësira mesatare në relievet malore  ku në orët e mesditës do të pasohen nga reshje shiu.

Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 – 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 2 – 3 ballë, me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë  rënie.

Temperaturat minimale dhe makismale

Zonat  malore           15/28°C 

Zonat e  ulëta            20/31°C

Zonat  bregdetare      19/32°C