Moti i keq shkakton probleme në disa zona/ Pezullohen lundrimet në portin e Shëngjinit

150
Sigal

Moti me shi dhe erëra të forta ka detyruar kapitenerinë e portit të Shëngjinit që të pezullojë lundrimin detar.

Prej mesditës së sotme mjetet lundruese të të gjitha llojeve janë ankoruar në port, ndërsa deri në orët e pasdites shpejtësia e erës ka qenë 20m/s.

Moti i keq ka shkaktuar problematika në disa qytete të ndryshme të vendit.