Moti i keq, bllokohen rrugët rurale në Gjirokastër, ndërhyjnë Emergjencat

32
Sigal

Reshje intensive që përfshinë ditën e sotme zonën e Gjirokastrës kanë shkaktusr rrëshkitjen e dherave në disa rrugë ruralë.

Si shkak i erozionit ka vështirësi për qarkullimin e automjeteve në rrugët që lidhin fshatrat e Golemit dhe Zhulatit me qendrën.

Strukturat e Bashkisë Gjirokastër po punojnë me mjete të rënda për normalizimin e qarkullimit të automjeteve dhe evitimin e bllokimit të këtyre fshatrave si shkak i motit të keq.