Meta thërret mbledhjen e Konventës Kombëtare të Partisë së Lirisë: T’i japim fund nepotizmit

24
Sigal

Partia e Lirisë do të mbajë Konventën Kombëtare më 27 prill.

Lajmi u bë i ditur nga kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook.

Meta shkruan se nga kjo Konventë do të nisë një histori e re për 20 vitet e ardhshme, ndërsa shtoi se qëllimi është t’i jepet fund nepotizmit.

Postimi i plotë:

Ndryshimi nis nga vetja!

Të dashur delegatë, ju ftoj të gjithëve të merrni pjesë në Konventën Kombëtare historike të Partisë së Lirisë, në datën 27 prill 2024, ora 10:00.

Nisim së bashku një histori të re për 20 vitet që do të vijnë! Me rregulla të qarta brenda familjes tonë politike që do i japin fund nepotizmit dhe mosmbajtjes së përgjegjësive.

Me 5 prioritete kryesore në interes të Shqipërisë dhe me objektivin tonë madhor për 4 milionë shqiptarë + në vendin e tyre.