Meta takon kreun e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela: Çdo përpjekje për të mos lejuar shpopullimine trevave shqiptare nga të rinjtë

84
Presidenti Meta takimin e fundit ne Maqedonine e Veriut e zhvilloi me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.
“Pata një bisedë të ngrohtë për situatën politike në vendet tona, ecurinë e proceseve integruese dhe zhvillimet në rajon.
Vlerësuam se duhet të bëjmë çdo përpjekje për të mos lejuar shpopullimin e trevave shqiptare nga të rinjtë, që meritojnë të gjitha mundësitë dhe hapësirat për të ndërtuar të ardhmen e sigurt europiane në vendet e tyre.”
Sigal