Mega-operacioni i SPAK, jepet sot masa për bosët e krimit (Emrat)

18
Sigal

Sot në orën 10:00 pritet që të dalin përpara gjykatës disa prej bosëve të krimit, të arrestuar në mega-operacionin e fundit të SPAK.

Do të jepet masa për Emiljano Shullazin, Gjergj Cukalin, Albert Zajën, Enver Divën dhe Besian Xhixhën.

Kujtojmë se nga operacioni i SPAK janë lëshuar 49 urdhër-arreste.

Operacioni u shtri në disa qytete të vendit, ku u goditën shtatë grupe kriminale, ndërsa policia shqiptare bashkëpunoi edhe me agjenci të tjera ligjzbatuese.