Masakër në Himarë/ Emigranti shqiptar nga Gjermania i thyen brinjët pronarit 70 vjeç të hotelit

97
Qytetari denoncon për mediat një rast jo të këndshëm në një hotel në Himarë se si emigranti shqiptar nga Gjermania ka rrahur rëndë pronarin e hotelit.

Sigal

Qytetari shkruan:

“Pershendetje, Uroj te jeni mire. Dua te denoncoj nje sjellje fare te hijshme nga kliente shqiptare ne Himarë.

Ne nje prej hoteleve familjare nje Shqipar qe jeton ne gjermani kishte prenotuar dhomën e tij per 2 veta. Erdhi dhe cdo gje shkonte per bukuri dhe klienti ose i kënaqur deri nje dite para se ikte. Atje vajti dhe solli dhe 2 persona te tjerë ti fuste ne nje dhome qe eshte per 2 veta. Pronari i hotelit i that qe nuk lejohet te bej dicka te tille mbasi dhoma eshte per 2 veta dhe ishte prenptuar per 2 veta. Klienti u be me nerva dhe i tha qe nuk do rri naten e fundit dhe i kërkoi ti kthehen leket e te githa netëve qe kishte ndenjur. Pronari i tha qe kjo nuk eshte e mundur pasi ai e ka shfrytëzuar dhomën por klienti nuk donte tja dinte. Filloi du ke thyer cdo gje ne dhome dhe goditi edhe pronarin qe eshte nje plak mbi 70 jec. Policia u detyrua te conte pronarin ne spital mbasi kishte dëmtime te brinjte edhe te cara. Po ju dërgoj nje video te dhomës edhe nje foto. Ju falenderoj dhe uroj ta postoni mbasi duhet te tregohet edhe sjellja e klientëve ne Himarë. Po ju dërgoj nje video te dhomes.”