Makina përplas biçiklistin në aksin Shkodër-Koplik, humb jetën 61 vjeçari

259
Sigal

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin rrugor Shkodër-Koplik.

Policia tha se një makinë ka përplasur një biçikletë, në të cilën udhëtonte shtetasi I. H., 61 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 06:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur Gruemirë Çezme, mjeti tip “Mercedes Vito”, me drejtues shtetasin N. G., 54 vjeç, ka aksidentuar një biçikletë që drejtohej nga shtetasi I. H., 61 vjeç, i cili si pasojë e përplasjes 61 vjeçari ka ndërruar jetë. Shtetasi N.G, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.