Lirohet nga burgu anëtari i grupit Avdylaj, kërcënoi gardianin e burgut

441
Sigal

Është liruar nga burgu anëtari i grupit Avdylaj Saimir Gjepali, i cili ishte i dyshuar për laboratorin e hēroinës në Has, ndërsa së fundi ishte përfshirë dhe në një konflikt në burgun 313 në Tiranë.

Seanca për Gjepalin është zhvilluar me dyer të mbyllura, gjyqtar ka qenë Vladimir Skënderi, prokuror Drini Pali.

Vladimir Skënderi ka vendosur si masë “detyrim paraqitje” për Gjepalin.

Kujtojmë se konflikti mes Avdylajve dhe gardianëve ka ndodhur para disa ditësh, ku Gjepali bashkë me anëtarët e tjerë të grupit të Avdylajve, akuzohen se kanë dhūnuar një gardian burgu tek 313.