Letrat kredenciale/ Ambasadorja Yuri Kim në Presidencë

341
Sigal

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbërritur pak minuta më parë në presidencë, ku do të zhvillojë një takim me kreun e shtetit Ilir Meta.

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim shkon në Presidencë për të paraqitur letrat kredenciale.

Pritet rreth orës 11:45 të mbajë dhe fjalimin e prezantimit në ambasadë.