Lëkundje tërmeti shkundin Tiranën dhe Durrësin

99

Një lëkundje e fortë tërmeti u ndje rreth orës 22.23 të së hënës në Tiranë dhe Durrës.

Sipas EMSC, lëkundja ka pasur një magnitudë 3.2 me epiqender në detin Adriatik dhe me thellësi 5 km.