Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

53

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në zonën e Fierit dhe Lushnjes. Sipas të dhënave të para mësohet se tërmeti ka pasur epiqendrën pranë Lushnjes. Tërmeti ka qenë 3.9 të Shkallës Rihter, bën të ditur Qendra Europian e Tërmeteve.

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë edhe në qytetin e Elbasanit dhe në zonat përreth.