Lajm i mirë për të rraskapiturit nga vapa: Afrohen masat ajrore të freskëta, priten shira

434
Sigal

Gradualisht do të kemi ndryshim të motit, do të afrohen masa ajri më të freskëta të cilat do të sjellin vranësira dhe reshje shiu në veri gjatë pjesës se dytë të ditës.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 ballë me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur
Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/32°C

Zonat e ulëta 21/37°C
Zonat bregdetare 21/33°C.