LAJM I FUNDIT/ Zjarr në një banesë në Dervician të Gjirokastrës, merr plagë të rënda vajza e familjes

187
Sigal

Një banesë ka marrë flakë mbrëmjen e sotme si pasojë e ngrohjes në Dervician të Gjirokastrës.

Burime bëjnë me dije se ka mbetur e plagosur rëndë nga zjarri e mitura e familjes.

Bëhet fjalë për 16-vjeçaren e cila është autike dhe është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal “Omer Nishani”.