LAJM I FUNDIT/ U rrëzua teksa i jepte biçikletës, plagoset rëndë burri në Pogradec

90
Sigal

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 28.04.2022, rreth orës 19:15, jemi njoftuar se në Urgjencën e Spitalit Pogradec, ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore shtetasi A. H., rreth 69 vjeç, banues në fshatin Leshnicë, Pogradec, i cili nga verifikimet e kryera dhe deklarimet e marra djalit të tij, rezulton se ishte rrëzuar nga biçikleta si pasojë e humbjes së kontrollit, pasi vuan nga sëmundja e epilepsisë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.