LAJM I FUNDIT/ Protestuan kundër shitjes së Uzinës për skrap, naftëtarët e Ballshit përfundojnë në komisariat

75
Sigal

Jane shoqeruar ne polici naftetaret e ballshit kete mbasdite.

Burime nga policia nuk jane arrestuar por shoqeruar pasi do te pyeten mbi protesten e organizuar keto dite.

Sipas burimeve te policise naftetaret kur donin te kalonin porten e rafinerise e kane prishur deren dhe kane kundershtuar sherbimet security te ruajtjes se uzines .