Kush është sendi fatsjellës që ju nevojitet sipas shenjës tuaj të zodiakut

1839
Sigal

Për mijëra vjet fatsjellësit janë përdorur për të futur dridhje pozitive për njerëzit. Bukuria dhe tërheqja e fatsjellësave është ende e përhapur në shoqërinë tonë, ashtu siç ishte për paraardhësit tanë.

Fatjesllësi bazuar në shenjën tuaj të zodiakut bën mrekullira – sapo të merrni vesh se cili është fatsjellësi juaj, merrni një për vete dhe shikoni nëse mund të krijojë magji në jetën tuaj.

Dashi – Çelësi
yZ2iTW8
Dashët ndjekin atë që ata duan deri sa ta kenë atë, dhe ata nuk do të mposhten nga pengesat në rrugën e tyre. Fatsjellësi i tyre është çelësi. Romakët e lashtë e panë këtë çelës si hapjen e derës në qiell ose në të gjithë universin. Çelësi është edhe shenja e shëndetit dhe prosperitetit.

Demi – Numri 7
b4BdovO
Numri 7 konsiderohet si numri më evolucionar shpirtëror. Jo vetëm në një kulturë, por në shumë kultura. Në mënyrë matematike, numri 7 gjen një bazë shumë solide dhe konsiderohet një numër shumë i fuqishëm. Grekët e lashtë gjithashtu e quajtën atë numër të përsosur. Përveç kësaj, shumë dema kanë shumë dashuri për numrat dhe matematikën, kështu që i përshtatet në mënyrë të përkryer Zodiakut tuaj.

Binjakët – Zarat
qVAkWci
Zaret janë pasioni juaj. Ata janë shumë të bukur dhe njerëzit i përdorin ata si një element dekorativ në dhomat e gjumit dhe në makinë, por mbi të gjitha këto zare të vogla mund të bëjnë mrekulli. Meqë ju jeni më i modës së shenjat e tjera të zodiakut, zari është padyshim fatsjellësi juaj që kur u prezantua për herë të parë në Luftën e Dytë Botërore nga gjuetarët për të përmirësuar fatin e tyre.

Gaforrja – Nusepashka
WWgdlRx
Gaforrja fjalë për fjalë ndihet e lumtur kur i bën njerëzit e tjerë të lumtur dhe mund t’i ndihmojë ata në çdo mënyrë të mundshme. Ju doni të keni një fat magjik që është në të vërtetë e gjallë, veçanërisht sepse keni aq shumë respekt për krijesat e gjalla. E thënë kjo, pasi ju jeni gjithashtu një dashës i kafshëve, një nusepashkë do të jetë fatsjellësi më i mirë. Një nusepashkë mund të ndriçojë ditën tuaj, t’ju bëjë të buzëqeshni me shkëlqim dhe t’ju sjellë shumë lumturi dhe prosperitet.

Luani – gurë të çmuar
bfnGyZh
Gurët e çmuar janë fatsjellësi yt Luan. Gurët janë më të përshtatshëm për ju sesa çdo shenjë tjetër, sepse ju jeni të shndritshëm, të guximshëm, simpatik dhe doni të jeni qendra e vëmendjes. Ka disa gurë të çmuar që konsiderohen veçanërisht me fat dhe një prej tyre është qelibari. Një tjetër gur me fat për ju është safiri.

Virgjëresha – Syri i keq
Rqva80H
Virgjëresha në shtëpi ndihet e sigurt me syrin e keq. Ju mbron nga njerëzit dhe nga energjitë e këqija që ju rrethojnë. Virgjëresha është shumë e ndjeshme ndaj energjive që i rrethojnë dhe nuk ka asgjë më të përshtatshme për ta sesa vetë syri i keq.

Peshorja – Trekëndëshat
gOalPf7
Trekëndëshat konsiderohen të rëndësishme dhe me fat në shumë kultura. Në kohët e lashta, besohej se ata përfaqësonin ciklin e jetës, që nga lindja deri në pjekuri deri në vdekje, dhe për të përfaqësuar marrëdhëniet mes njerëzve dhe perëndive, apo kësaj bote dhe tjetrës. Si një shenjë e peshores që përfaqëson ekuilibrin, trekëndëshat janë fatsjellësi më I mirë, sepse në thelb ata janë të gjithë stabilitet dhe ekuilibër.

Akrepi – Patkua
qPN0893
Akrepat kanë nevojë për një fatsjellës që nuk është i lehtë. Një simbol i fortë dhe krenar i fatit është patkoi, i cili është më i lidhur me fatin sesa me kuajt. Një patkua përdoret për të mbajtur energjitë e rënda dhe shpirtrat negativë. Kur var një patkua, sigurohuni që ai të jetë si një U – kjo do të sigurojë që ju të keni gjithçka me bollëk.

Shigjetari – Këmbë lepuri
GuxAlSi
Shumë magji kanë rrënjët e tyre në traditat fetare, por një këmbë lepuri vjen nga magjia e magjistarëve. Meqë Shigjetari është shpirtëror dhe mendjemprehtë, një fatsjellës me sa duket tradicional dhe konvencional, por ekstravagant, është i përsosur për të.

Bricjapi – Katër gjethe
3io5Uf4
Gjethet me katër fletë mendohet të sjellin besim, shpresë, dashuri, shëndet, famë dhe mbi të gjitha pasuri – gjë që e bën tërfili me katër fletë një fatsjelës i përsosur për Bricjapat. Me shije të rafinuar si ju jeni, tërfili me katër fletë është i vetmi fatsjellës që ju nevojitet.

Ujori – Gjinkalla
BpOWvNQ
Gjinkallat prej kohësh janë konsideruar si një burim i fatit të mirë. Besohet se zhurma e një gjinkalle ofron shoqëri dhe është konsideruar me fat që nga kohët parahistorike. Duke pasur një fotografi të insekteve në shtëpinë tuaj – si një foto e vogël në tavolinën tuaj ose në portofolin tuaj mund të bëni mrekulli.

Peshqit – Dreamcatcher
GOxycfs
Ftajellësi juaj është një tërheqëse ëndërrash. Ëndrrat janë shumë të rëndësishme për ju, kështu që gjithçka që do t’ju ndihmojë të filtroni ankthet e këqija dhe të fokusoheni në ato të mira bën mirë për ty. Ti je shtëpia e ëndrrave për këtë, dhe një kapës ëndrrash krijon një magji perfekte për ty.