Kultivonin kanabis në bahçe, arrestohen dy persona në Memaliaj

43

MEMALIAJ

Sigal

Dy raste të kultivimit të kanabisit janë goditur në Memaliaj. Në fshatin Toç janë arrestuar dy persona që tentuan të kultivonin drogë në bahçe.

Në pranga ranë 62-vjecare P.Sh, si dhe 54-vjeçari F.Sh. Këtij të fundit iu gjet drogë edhe në banesë.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Memaliaj.
Goditen dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, arrestohen në flagrancë dy shtetas.
Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të kontrollit në territorit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar dhe goditur dy raste të kësaj veprimtarie kriminale.
Në përfundim të veprimeve hetimore, u arrestuan në flagrancë shtetasit F. Sh., 54 vjeç dhe P. Sh., 62 vjeç, banues në fshatin Toç, Memaliaj, pasi këta shtetas në bahçet e banesave të tyre kanë tentuar të kultivojë bimë narkotike, si dhe nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit F. Sh. u gjetë një sasi lënde narkotike.
Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.