Kthjellime dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

43
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.

Temperaturat minimale do të luhaten 13-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 27-31°C e veri, 31-34°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.