Kthjellime dhe reshje shiu të pakta në disa zona

68

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime dhe vranësira në dendësim.

Reshjet e shiu do të jenë me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare, në veriperëndim e ultësirën perëndimore.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-jugperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 7/20 Diell re shi

Kukës 5/12 Diell re

Lezhë 7/20 Diell re shi

Dibër 3/12 Diell re

Durrës 10/21 Diell re shi

Tiranë 9/20 Diell re

Elbasan 8/20 Diell re

Berat 7/21 Diell re

Vlorë 11/20 Diell re shi

Korçë 3/13 Diell re

Gjirokastër 3/17 Diell re

Sarandë 10/20 Diell re shi.