Koronavirusi në Itali/ Rritet numri i të prekurve, regjistrohen 12 mijë të infektuar dhe 1016 viktima

314
Sigal

Numri i të infektuarve nga koronavirusi është rritur ndjeshëm në Itali, ku vetëm sot janë shënuar 2249 të infektuarve, duke e çuar numrin total në 12839 persona.

Rreth 1016 perona kanë humbur jetën, ku 189 viktima u shënuan sot.

Ndërkohë numri i personave të shëruar është 1258, ku sot mundën virusin vdekjeprurës 213 persona.