Korçë/ Aksident në Bulevardin “Republika”, automjeti përplas një këmbësor

90

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në bulevardin “Republika” në Korcë.

Burime raportojnë se një makinë ka përplasur një këmbësor e për pasojë ka mbetur i plagosur ky i fundit. Këmbësori po merr mjekim dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, policia është në vendngjarje dhe po punon për shkaqet e aksidentit. I aksidentuari është shtetasi Y.Xh rreth 60 vjec, ndërsa drejtuesi i mjetit është shtetasi H.D.