Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

26
Sigal

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94 lekë dhe do shitet me 95 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 101.4 lekë dhe do të shitet me 102.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 107.1 lekë dhe do të shitet me 108.1.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet me 118 lekë dhe do të shitet me 119 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë