Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

20
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 91 lekë dhe shitet me 92.2 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 102.4 lekë dhe do të shitet me 103.3 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 105.2 lekë dhe do të shitet me 106.4 lekë, ndërsa paundi britanik do të blihet me 118.8 lekë dhe do të shitet me 120.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro