Kanabis dhe armë, arrestohet 63-vjeçari në Vlorë, ja ku i kishte fshehur

398
Sigal

Policia e Vlorës ka zhvilluar disa kontrolle në fshatin Panaja dhe ka sekuestruar një sasi droge dhe armë pa leje.

Në një njoftim për mediat blutë e Vlorës bëjnë me dije se në pranga ka rënë një 63-vjeçar, i cili kishte fshehur në lokalin e këtij shtetasi në fshatin Panaja, 11 kg e 500 gr. cannabis sativa, si dhe një armë gjahu pa leje.

I arrestuar është shteti F. M., 63 vjeç, banues në Panaja dhe mësohet se operacioni vijon për dokumentimin e plotë, si dhe për kapjen e personave të tjetër të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

NJOFTIMI I PLOTË

Finalizohet një tjetër operacion antidrogë i koduar “Panaja”. Operacioni, nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Drejtorinë Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë Kriminale.

Goditet një tjetër rast i posedimit të lëndëve narkotike. Sekuestrohet lëndë narkotike dhe një armë gjahu pa leje. Arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës narkotike.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Drejtorinë Hetimore Qendrore Tiranë, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative dhe pas ndjekjes me metoda proaktive, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Panaja”, në kuadër të të cilit u kap në flagrancë në lokalin e tij, shtetasi F. M., 63 vjeç, banues në Panaja, Vlorë.

Gjatë kontrollit në lokalin e këtij shtetasi në fshatin Panaja, u gjet një sasi lënde narkotike prej 11 kg e 500 gr. cannabis sativa, si dhe një armë gjahu (teke) pa lejen e organeve kompetente, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provave materiale.

Operacioni vijon për dokumentimin e plotë, si dhe për kapjen e personave të tjetër të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Vlorës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.