I grabitën lekët në mes të Tiranës, zbulohet shuma që i morën 55 vjeçarit

73
Sigal

Një grabitje ka ndodhur në mes të Tiranës, ditën e sotme.

Rreth orës 08:40 në rrugën e Kavajës në kryqëzimin me rrugën “Mihal Duri”, Qani Zili, 55 vjeç, i cili po udhëtonte motor dhe transportonte vlera monetare nga një pikë e këmbimit valutor në një pikë tjetër ka rënë pre e dhunës dhe e grabitjes nga dy persona.

Këto të fundit i janë afruar me një motor pa targa dhe e kanë goditur me sende të forta në skafandë.

Nga goditjet e shumta, Qani Zili është rrëzuar nga motori. Në këtë moment dy autorët i kanë marrë edhe një shumë të konsiderueshme parash.

Grabitësit kanë mundur t’i marrin punonjësit të Exchange një shumë prej tre milion lekësh të vjetër.

Pasi kanë grabitur shumën e parave, dy autorët kanë tentuar të largohen por pak metra më tutje ata janë përplasur me një makinë.

Në këtë moment ata kanë braktisur motorin dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes në këmbë.

Mësohet se autorët kanë qenë të maskuar ndërsa pritet që të hapen edhe kamerat e sigurisë për të hedhur më shumë dritë rreth ngjarjes.

Ndërkohë po ekzaminohen edhe të dy motorët që janë gjetur në vendin e ngjarjes për të parë nëse ka gjurmë nga autorët.