Grabitja e punonjësit të pikës valutore në Tiranë/ Kamerat kapin hajdutin, gabimi fatal i tij (VIDEO)

106
Sigal

Këto janë pamjet e momentit kur njëri nga autorët e grabitjes mëngjesin e sotëm në Tiranë largohet me vrap me çantën me lekë në dorë. Autori ishte i maskuar.

Sipas policisë grabitja ndodhi rreth orës 09:05, në rrugën e “Kavajës” në kryqëzim me rrugën “Mihal Duri”, ku 2 persona ende të paidentifikuar goditën me sende të forta dhe më pas i morën një shumë parash Qani Zilit, 55 vjeç, i cili po transportonte me motor vlera monetare të një pike valute.

Njëri prej tyre ka hequr edhe kapuçin disa momente pas grabitjes duke e bërë lehtësisht të identifikueshëm.

Raportohet se pasi kanë dhunuar punonjësin dhe i kanë marrë paratë, janë larguar me motor, të cilin e kanë braktisur pak metra më tej.