Mbrojtësi shqiptar bën heroin, shënon në minutën e 100-të dhe i jep skuadrës së tij Kupën

82
Sigal

Mbrojtësi shqiptar, Lirim Kastrati u bë protagonist dukë shënuar golin e fitores për skuadrën e tij Ujpest në sfidën kundër Ferehvarit, ndeshje kjo e vlefshme për finalen e kupës së Hungarisë.

Kastrati bëri heroin dukë shënuar golin në minutën e 101-të pasi koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola 0-0.

Me një gjuajtje të bukur nga zona 22 vjeçari mposhti portierin i cili nuk kishte asnjë shans përballë goditjes nga mbrojtësi dardan.

Hungarezët e Ujepestit festuan si të çmendur golin e Kastratit pasi ishte dhe goli vendimtar për triumfin.