Gjykata rrëzoi VKM për malin e Tomorrit, banorët në protestë

437
Sigal

Vendimi i djeshëm i Gjykatës Administrative Tiranë që ka rrëzuar Vendimin e Këshillit të Ministrave për shpalljen e Malit të Tomorrit “Park Kombëtar”, ka shkaktuar reagime të shumta në qarkun e Beratit.

Ndaj sot banorët beratas janë ngritur në protestë.

Me pankartat në duar: “Mos ma prek Tomorrin”, “Tomorri park natyror”, “Do ju përgjigjet vettingu dhe Abaz Aliu”, “Jo shkatërrimit të malit” etj, banorët kanë kërkuar rrëzimit e vendimit të Gjykatës Administrative.