Gjykata jep masën e sigurisë për të dyshuarin si bashkëpunëtor në vrasjen e rapsodit dhe mikut të tij

44

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg, për Agron Lushin, të arrestuar pak ditë më parë si bashkëpunëtor në vrasjen e rapsodit, Kol Murrani dhe mikut të tij, Preng Simoni.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur me 27 prill në Lalm Lukaj të Lezhës.

Sipas burimeve në seancën e zhvilluar me dyer të mbyllura i akuzuari e ka mohor përfshirjen e tij në këtë krim.