Tërmeti 5.3 ballë shemb banesën 4-katëshe në Durrës që dje ishte dëmtuar pjesërisht

574
Sigal

Thellohet tragjedia në Durrës dhe Thumanë, dy zonat më të dëmtuara nga tërmetet në këto dy ditë tragjike për shqiptarët.

Sipas mediave, tërmeti i pasdites së sotme me magnitudë 5.3 dhe që zgjati disa sekonda, ka shkaktuar sërish panik të madh në Durrës.

Në lagjen nr.18 të qytetit bregdetar është shembur një godinë 4-katëshe, që ishte dëmtuar pjesërisht nga tërmeti i djeshëm.

Fatmirësisht mësohet se brenda banesës nuk kishte asnjë njeri.

Image