Anohet pallati në Tiranë pas tërmetit të fundit, në rrezik shembjeje (FOTO)

758
Sigal

Tërmetet e njëpasnjëshme në Shqipëri kanë shkaktuar dëme të shumta në jetë njerëzish por dhe në ato materiale.

Ndërkohë që qytetarët ndodhen në panik, pasi tërmeti i fundit që ra para pak minutash i shkallës 5.3 ballë, rrezikon të shembet.

Pallati i cili ndodhet tek rruga e Kavajës, është anuar. Burime bëjnë me dije se të gjithë banorët kanë dalë jashtë pallatit, ndërkohë që aty kanë mbërritur forca të shumta policie që po monitorojnë situatën.

Siç shihet edhe në foto, pallati është anuar, dhe mund të klasifikohet si mjaft i rrezikshëm për qëndrimin e mëtejshëm në të.