FOTO/ Mbërrin i dyshuari i dytë për sot me koronavirus tek Infektivi

396
Sigal

I dyshuari i dytë me koronavirus ka mbërritur sot tek Spitali Infektiv në QSUT të Tiranës.

Siç duket dhe nga fotot, personi i seksit mashkull ka mbuluar kokën me kapuç ndërsa duket se është në gjendje të ecë vetë dhe të futet në spital.

Sot po ashtu një grua e moshuar mbërriti me autoambulancë tek Infektivi edhe ajo e dyshuar me koronavirusi.

Shqipëria deri tani numëron 146 të prekur nga të cilët, 5 viktima dhe 17 të shëruar. Nga të infektuarit 3 janë në gjendje të rëndë për jetën.