Foto/ Çfarë nuk u pa nga protesta e sotme ?

207
Sigal

Në rrjetet sociale protestuesit kërkuan vazhdimin e protestave edhe sonte dhe ashtu ndodhi.

Policia shpërndau me ujë dhe gaz lotsjellës protestuesit e mbledhur para kryeministrisë dhe ata u zhvendosën në zona të tjera.

Po ashtu kanë nisur arrestime nga policia.

Tubimi sot nisi me thirrjet “Poshtë Diktatura” dhe “Rama, ik”. Protestuesit kërkuan reformimin e forcave të rendit dhe largimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë.