Ekstradohet nga Athina 31 vjeçari shqiptar, i shpallur në kërkim për tentative vrasje

381
jë 31 vjecar shqiptar u ekstradua sot nga Athina për në vendin tonë.
Gjykata Rrethit Gjyqësor Elbasan, kishte caktuar për 31 vjecarin masën e sigurisë “Arrest në burg”, për kryerjen e veprave penale të “Vrasjes me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimit dhe mbajtjes të armëve luftarake”.
Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në Bradadesh, Elbasan në vitin 2014, kur i pandehuri i ka prerë rrugën me makinë shtetasit N.GJ, 55 vjeç dhe ka gjuajtur me pistoletë kundër tij duke i shkaktuar plagë të shumta.
Sigal