E mërkura me mot të qëndrueshëm, këto do të jenë temperaturat gjatë ditës

135

Sipas meteoalb, kjo e mërkurë pritet të nisë me kthjellime dhe mot të qëndrueshëm në Shqipëri.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes e do të ulen në mesditë ku do të luhaten në vlerat 0°C deri në 16°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzimi 2 – 3 ballë.