Dyshohet se ngacmoi 14 vjeçaren, arrestohet 53-vjeçari në Bulqizë

138
Sigal

Policia e Bulqizës ka arrestuar 53-vjeçarin me iniciale B.L, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 14-vjeçare.

Nuk dihen detaje të tjera për këtë ngjarje, policia ka nisur hetimet.

“Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim, B.L., 53 vjeç, banues në Bulqizë, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur 14 vjeçe”, thuhet në njoftimin e policisë.

Muajt e fundit abuzimet seksuale me të mitur kanë tronditur opinionin publik. Përdhunimi i 15-vjeçares në Babrru, përdhunimi i 13-vjeçares në Pogradec, ngacmimi seksual ndaj një 16-vjeçari në Berat dhe ngacmimi seksual i një 5-vjeçares në Berat kanë qenë disa nga ngjarjet më të rënda.

Për këto ngjarje janë arrestuar: Abaz Doku, Blerim Bizgjoni, Sokol Kapinova dhe Romoeo Oço. Abuzuesit nuk kanë para asgjë para togave të zeza